• Nasze przedszkole w Klubie Szkół UNICEF

Nasze przedszkole, chcąc nieść pomoc dzieciom na całym świecie,

podjęło współpracę z międzynarodową organizacją humanitarną UNICEF,

dołączając tym samym do Klubu Szkół UNICEF.

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny.

Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel –

budzenie świadomości  i wrażliwości dzieci na potrzeby innych.

Zachęcamy wszystkich rodziców do uczestniczenia

w podejmowanych przez nasze przedszkole działaniach.

cooltext266416255203866

Festyn rodzinny "Wielie Grillowanie" jest coroczną tradycją naszego przedszkola.

Tym razem jednak oprócz stałych atrakcji, specjalnie na

potrzeby akcji UNICEF, zorganizowaliśmy

"Słodki kącik Unicefu",

na którym sprzedawane były ciasta upieczone przez zaangażowanych w tą akcję rodziców.

Przygotowali oni również specjalny namiot, pod którym zorganizowane było stoisko. Do sprzedaży włączył się Zespół Szkół Ekonomicznych z Dąbrowy Górniczej, który oddelegował do tego zadania uczniów klasy gastronomicznej pod czujnym okiem Pani Agnieszki Wolskiej. W oryginalnych strojach, wykorzystując profesjonalny sprzęt gastronomiczny tworzyli cudowną oprawę tej akcji.

Dodatkowo uczniowie rozdawali ulotki i broszury Unicefu, zapoznając rodziców z działalnością organizacji oraz zachęcając ich do niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.

Rodzice bardzo chętnie odwiedzali stoisko kupując słodkie wypieki. Nikt w tym dniu nie myślał o dodatkowych kaloriach, a jedynie o tym, że w ten prosty sposób przyczynia się do  ratowania zdrowia a nawet życia dzieci na świecie.

Dzięki zorganizowanej akcji, wsparciu i zaangażowaniu rodziców, udało nam się zgromadzić kwotę 423 zł, którą przekazaliśmy na konto międzynarodowej organizacji humanitarnej Unicef na zakup 400 szczepionek przeciwko polio.

CCI20180201