• Szkoła Pamięta

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.
          Odbywa się w okresie,  w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji nasze przedszkole realizują różne działania:

Dzieci przygotowały prace plastyczne.

Udały się na grób żołnieży AK znajdujący się w naszym mieście.

Przygotowano gazetkę na holu głównym przedszkola.

Zorganizowano wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny pt.:
          "Kto Ty jesteś? Polak Mały!"

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 11 Listopada.

Za udział w projekcie otrzymaliśmy podziękowania Ministra Edukacji oraz pamiątkowy dyplom

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Cieszymy się, że 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli okazało troskę i wrażliwość na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu.