• Mały miś w świecie wielkiej literatury

miś.gif

to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Bohaterem projektu był miś, który udał się w niezwykłą podróż literacką.

Trasa podróży składała się z 10 przedszkoli. Każdy miś brał czynny udział w życiu przedszkola, w którym zagościł. Wspólnie z dziećmi  bawił się i uczył, zwiedzał przedszkole i poznawał jego najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek czytanych przez nauczycieli i zaproszonych gości.

Udział w projekcie przyniósł naszym dzieciom wiele ciekawych przeżyć, zachęcił do czytania oraz przyczynił się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

Podróże misiów z naszej grupybear-holding-a-globe

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był również dniem inauguracji programu.

Przedszkolaki z pomocą swoich Pań zapakowały swojego misia Cudaczka wraz z jego "Dziennikiem podróży" i wysłały go w literacką podróż po polskich przedszkolach.

Będziński Cudaczek w trakcie swojej podróży odwiedzi 9 przedszkoli znajdujących się w różnych częściach Polski.

Odwiedził  m.in. Kraków, Gdańsk, Legnicę, Aleksandrów Łódzki czy niewielkie Dubielno.

Dnia 30 listopada odwiedziły nas długo oczekiwane pierwsze misie

- Miś Olaf oraz Mila z Dubielna.

Dzieci bardzo się ucieszyły, przywitały gości serdecznie, utuliły mocno.

Przeczytaliśmy im kilka bajek m.in. "Złotowłosą i trzy niedźwiadki", "Legendę o smoku wawelskim" i "Przygody Kubusia Puchatka".

Misie brały  czynny udział w życiu naszego przedszkola, uczyły się z nami, bawiły i poznawały Będzin spacerując uliczkami naszego miasta.

Po kilku dniach ze smutkiem pożegnaliśmy naszych pluszowych przyjaciół, którzy wyruszyli w dalszą podróż.

Dnia 7 grudnia przybyli do naszego przedszkola kolejny  mały przyjaciel

- Miś Teofil z Aleksandrowa Łódzkiego.

Radość dzieci przy otwieraniu kopert nie miała końca.

Każdy chciał przytulić małego podróżnika.

Teofil bawił się z nami, wysłuchał wielu ciekawych bajeczek,

poznał przedszkole i najbliższą okolicę.

Po kilku dniach wyruszył w dalszą podróż.

Żegnamy cię misiu Teofilu i z niecierpliwością czekamy na następnych podróżników!

Dnia 15 grudnia pojawili się w naszym przedszkolu bardzo mili goście.

W odpowiedzi na nasze zaproszenie odwiedzili nas

uczniowie klasy 6 MZS nr 2 im. Huberta Wagnera w Będzinie wraz z nauczycielem języka polskiego.

Dzieci przeczytały naszym przedszkolakom ciekawe bajeczki i opowiadania włączając się tym samym w akcję promowania czytelnictwa wśród najmłodszych.

W podzięce wręczyliśmy im dyplomy od misia Bruna

i zaprosiliśmy ich na kolejne bajkowe spotkanie.

skanowanie0001